Sık Sorulan Sorular

Bir sorum var ?

Sık Sorulan Sorular

1. Ölçüleriniz standart ölçüler midir?

Hayır. İstenilen ölçülerde imalat yapılmaktadır.

2. Cam balkon ölçüsü nasıl alınır?

Çok basit, düz bir balkonunuz var ise önce balkonun başladığı noktadan bittiği noktaya en ölçüsü alınır. Yükseklik ölçüsü için balkonunuzun en alt noktasından en üst noktasına ölçüleri alınır. 

3. Cam balkon sistemi su sızdırır mı?

Cam balkon sistemi %99 oranında su sızdırmaz. Ancak şiddetli rüzgar ile birlikte yağan yağmur değişik açılarla cam panellerden içeri sızdırabilir. Dekor Cam Balkon olarak sistemimizde damlalıklı alüminyum profil kullanarak bu gibi durumlarda balkonunuzun su sızdırmasının karşına geçmekteyiz.

4. Cam balkon Sistem paslanır mı?

Sıkça sorulan sorular listesinde sürekli sorulan sorulardan birisi de sistemin paslanma olasılığıdır. Hayır. Cam balkon sisteminde kullandığımız malzemeler paslanmaz yapıdadır. Böylelikle uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz.

5. Oval bir balkonum var, cam balkon sistemi yaptırabilir miyim?

Evet yaptırılabilir. Dijital açı ölçer ile gelerek oval balkonunuzun ölçüsünü alır ve imalat sürecine başlanabilir.

6. Sistemde bulunan camlar rüzgara ve darbelere dayanıklı mıdır?

Evet, cam balkon sisteminde kullandığım tüm camlar ‘’Temperli Cam (Güvenli Cam)’’ lardan üretilmektedir.

7. Temperli cam (Güvenli cam) nedir?

Temperli cam normal camlara göre darbelere ve çok şiddetli rüzgarlara karşı 5 kat daha dayanıklıdır. Bu camların ortasından metal olmayan her hangi bir maddele ile vurulsa bile kırılma ihtimali çok zordur. Ancak cam panellerin yanlarından her hangi bir sert darbede camlar kırılabilir.

8. Cam balkon sisteminin montajı ne kadar sürede yapılmaktadır?

Fiyat konusunda sizinle anlaşmamızdan hemen sonra cam balkonunuz imalat sürecine girmektedir. İmalat süresi yaklaşık 4 Haftadır. İmalat süreci bittikten hemen sonra sizinle iletişime geçilerek, uygun bir günde montajı ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

9. Cam balkon ısı yalıtımı sağlar mı?

Cam balkon sistemimizde kullandığımız tüm malzemeler paslanmaz ve ısı yalıtımlıdır. Böylece ısı tasarrufu sağlayarak, bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

10. Cam balkon ses yalıtımlı mıdır?

Evet, dışarıdan gelen gürültüyü %70 oranında engeller ve huzurlu bir alanda oturmanıza yardımcı olur.

11. Cam Balkon Garanti Süresi Nedir ?

Garanti Süresi 2 Yıldır.

Sık Sorulan Sorularımızda sorduğunuz soruların cevabını bulamazsanız, her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0542 364 10 61